Biuro rachunkowe online

sie 9, 2021 | blog | 0 komentarzy

Popularność różnego rodzaju usług dostępnych online rośnie z miesiąca na miesiąc. Jeśli mamy możliwość wygodnego korzystania z usług online, możemy mówić o szeregu różnorodnych zalet takiego rozwiązania. To przede wszystkim ogromna wygoda i duża oszczędność czasu. Jakie usługi online cieszą się największą popularnością w ostatnim czasie? Będą to z pewnością usługi księgowe i rachunkowe, które można zlecić bez wychodzenia z domu i tak samo wygodnie je odebrać. Co więcej – można skorzystać z dedykowanego oprogramowania i rozliczać wszystkie koszty związane z zarządzaniem całkowicie online. Statystyki pokazują, że z tego nowoczesnego rozwiązania korzysta dziś nawet co piąty przedsiębiorca. Co warto wiedzieć o biurze rachunkowym online? Jakie zalety ma takie rozwiązanie i komu polecane jest w szczególności? Na najważniejsze i najczęściej pojawiające się pytania, odpowiadamy w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Biuro rachunkowe online – co to takiego?

Czym jest biuro rachunkowe prowadzone online, że cieszy się tak dużą popularnością wśród wielu użytkowników? To nic innego, jak rozwinięcie modelu samodzielnej księgowości online o taką usługę, która polegać będzie na księgowaniu dokumentów przez wykwalifikowanych księgowych. Możliwość skorzystania z usług rachunkowych online to przede wszystkim ogromna wygoda dla klienta takiego biura? Dlaczego? Osoba ta nie musi tracić czasu na dojazdy do stacjonarnej siedziby biura rachunkowego, a w tym czasie może pełnić inne obowiązki związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Cała komunikacja z biurem odbywa się z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i internetu, a dokumenty dostarczane są z wykorzystaniem urządzeń mobilnych i księgowane w sposób automatyczny. Jakie jeszcze można wyróżnić zalety korzystania z usług biura rachunkowego online?

Biuro online znacznie tańsze

Usługi biura online, w porównaniu z usługami biura stacjonarnego, są dużo tańsze. Ma to związek z możliwością świadczenia usług online z każdego miejsca – w cenę usług często nie są więc wliczane miesięczne koszty utrzymania tradycyjnego biura. Oczywiście nie jest tak, że wszystkie biura rachunkowe online oferują usługi w jednakowej cenie. Choć koszty nie są zależnie np. od rodzaju prowadzonej księgowości, ilości dokumentów księgowych czy ilości operacji zagranicznych, warto poznać szczegółowe ceny tych usług i wybrać te, które najlepiej spełniają nasze indywidualne oczekiwania.

Pełna automatyzacja rachunkowości online

Nowoczesna księgowość online to wykorzystanie specjalnie stworzonego oprogramowania czy aplikacji, która umożliwia zarządzanie własną księgowością. Specjalnie przemyślana konstrukcja sprawia, że teraz możliwe staje się wykorzystanie zaawansowanych algorytmów w automatycznym rozliczaniu rachunkowości. Co ważne – algorytmy te są aktualizowane wraz z wszystkimi zmianami, które pojawiają się przy zmianach w obowiązujących przepisów prawa.

Zalety rachunkowości online

Oprócz niekwestionowanej wygody, do zalet rachunkowości online zaliczyć należy też szereg innych czynników. O jakich mowa? Przede wszystkim o swobodnym dostępie do wszelkich danych księgowych, którym dysponują osoby upoważnione. Teraz dostęp ten jest możliwy niemal z każdego miejsca i niezależnie od pory dnia czy nocy – stąd też nie trzeba dostosowywać się do określonych godzin otwarcia stacjonarnego biura oferującego usługi rachunkowości. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w nowoczesnym zarządzaniu księgowością wspólnot mieszkaniowych. Do tego także koszty prowadzenia rachunkowości internetowej są dużo niższe, niż byłoby to w przypadku wyboru księgowości tradycyjnej. Oszczędności w zarządzaniu wspólnotą mieszkaniową są zawsze mile widziane i świadczą o wysokim poziomie gospodarności zarządców. Warto podkreślić, że miesięczny koszt prowadzenia rachunkowości online wiąże się z wykupieniem stosownego abonamentu. Ten z koli określa konkretną ilość oferowanych usług. Koszt takiego abonamentu będzie w każdym przypadku dużo niższy, niż koszty związane z rachunkowością prowadzoną w sposób tradycyjny.

Do zalet rachunkowości online zaliczyć należy także automatyczne obliczanie składek i zobowiązań podatkowych, prowadzenie różnego rodzaju rejestrów, w tym m.in. Księgę Przychodów i Rozchodów czy możliwość wygodnego tworzenia baz danych na podstawie wprowadzanych do systemu faktur VAT i innych dokumentów. Cenionym rozwiązaniem staje się również korzystanie z automatycznego generowania dokumentów do Urzędu Skarbowego lub ZUS-u. Tak przygotowane pisma można z powodzeniem przesłać wymienionym instytucjom drogą elektroniczną. Do tego, wybierając dobre oprogramowanie dla prowadzenia rachunkowości online, można liczyć na dostęp do automatycznie utworzonych kopii dokumentów. Te zaś najczęściej zapisywane są w specjalnej, elektronicznej chmurze. Miejsce ich przechowywania jest w pełni bezpieczne, a osoby korzystające z rachunkowości online mogą w dowolnej chwili pobrać zapisane dokumenty i wydrukować je razie potrzeby.

Program do obsługi rachunkowości we wspólnocie mieszkaniowej

Dobry program obsługujący szeroko pojętą rachunkowość i ułatwiający rozliczanie, powinien zawierać szereg funkcji, które znacznie ułatwiają fachowe rozliczanie. O jakich funkcjach mowa? Zarządcy nieruchomości we wspólnocie mieszkaniowej na pewno chętnie skorzystają z możliwości dostępu do treści uchwał, księgowości, ewidencji lokali i właścicieli, sprawozdań, wydruków, jak i archiwum dokumentów. Nieocenionym dodatkiem będzie też z pewnością dostęp z dowolnego miejsca i o każdej porze do kartoteki lokali online dla mieszkańców. Z takiego specjalistycznego panelu skorzystać będą mogły te osoby, które są właścicielami lokali mieszkalnych. Ogromną zaletą dobrego, dedykowanego oprogramowania pozostaje to, że jest ono zaprojektowane możliwie nowocześnie przy zachowaniu maksymalnej prostoty obsługi. Czy oprócz dostępu do specjalistycznej aplikacji, zarządcy wspólnoty mieszkaniowej mogą liczyć na wsparcie szkoleniowe lub inne? Oczywiście, że tak! O tym piszemy w poniższym akapicie.

Dodatkowe usługi dostosowane do potrzeb użytkowników

Dobre biuro rachunkowe online wraz ze specjalnym oprogramowaniem dla zarządców wspólnoty mieszkaniowej wyróżniać będzie również dostęp do dodatkowych usług. O jakich mowa? W razie potrzeby można skorzystać ze wsparcia dedykowanego opiekuna klienta, który jest księgowym wyspecjalizowanym w dziedzinie rachunkowości wspólnot mieszkaniowych. Nie bez znaczenia pozostaje także możliwość przejścia szkolenia online dotyczącego obsługi aplikacji z aspektami księgowości wspólnot mieszkaniowych. Klienci korzystający z polecanej aplikacji rachunkowości online dla wspólnot mieszkaniowych otrzymują dostęp do stałej pomocy merytorycznej w szerokim zakresie. Wsparcie dotyczyć będzie nie tylko kwestii z zakresu księgowości, ale również i prawidłowej konfiguracji aplikacji przed rozpoczęciem pracy czy zamknięciu roku obrachunkowego lub w konfiguracji i sporządzeniu rozliczenia mediów. Pewne pozostaje więc to, że wraz z decyzją o korzystaniu z dedykowanego oprogramowania do rozliczania wspólnot mieszkaniowych, użytkownicy nie pozostaną sami sobie, a będą mogli liczyć na szerokie wsparcie merytoryczne oferowane przez wysokiej klasy specjalistów. Warto dodać, że twórcy oprogramowania dla zarządców wspólnoty mieszkaniowej w swojej pracy oparli się na spełnieniu trzech najważniejszych potrzeb swoich klientów. Do tych filarów zaliczymy ułatwienie komunikacji z mieszkańcami, zagwarantowanie kompletnego oprogramowania ewidencyjnego wspólnoty oraz stworzenie innowacyjnego modułu finansowo – księgowego.

Warto iść z duchem czasu

Wybór sprawdzonego biura rachunkowego online lub oprogramowania do zarządzania wspólnotą mieszkaniową to opcja dedykowana tym osobom, które są nowoczesne i zdecydowane na korzystanie z wygodnych opcji rozliczania. Postawienie na rachunkowość online z pewnością wiązać się będzie z ogromną wygodą i dużą oszczędnością czasu. Do tego także koszty prowadzenia takiej rachunkowości będą dużo niższe, co korzystnie wpływa na obraz gospodarnego zarządcy wspólnoty mieszkaniowej.

Kategorie