Czy zapewnisz taką ochronę i bezpieczeństwo Twoim danym, jakie umożliwia eMieszkaniec.pl?

Poznaj korzyści w zakresie bezpieczeństwa danych, jakie daje Ci oprogramowanie dla wspólnot eMieszkaniec.pl, względem tradycyjnych rozwiązań stacjonarnych.

Każdy, kto do tej pory nie korzystał z rozwiązań w tzw. „chmurze”, zadaje sobie pytanie: czy moje dane będą „gdzieś tam” bezpieczne? Sprawdź sam i przekonaj się, dlaczego platforma eMieszkaniec.pl zapewni Twoim danym większe bezpieczeństwo, niż tradycyjne programy typu „desktop”.

Zobacz, co wpływa na bezpieczeństwo Twoich danych:

Serwery eMieszkaniec w nowoczesnym Data Center

Czy zastanawiałeś się, gdzie Twoje dane będą bardziej bezpieczne: w nowoczesnej serwerowani, monitorowanej 24h na dobę z fizyczną ochroną, czy na laptopie lub komputerze stacjonarnym w Twoim biurze? Serwery eMieszkaniec są lokowane w jednym z najnowocześniejszych Data Center w północnej Polsce. Dostęp do serwerowni podlega pełnej kontroli, co skutkuje tym, iż żadna nieuprawniona osoba nie posiada fizycznego dostępu do serwerów. Także dostęp elektroniczny do serwerów eMieszkaniec.pl jest precyzyjnie zabezpieczony dzięki profesjonalnym urządzeniom brzegowym pełniącym funkjcę zaawansowanego systemu firewall oraz zespołowi specjalistów stale monitorującemu ruch i natychmiast reagującemu na wszelkie nieprawidłowości.

Bezpieczne połączenie z użyciem szyfrowania

Połączenie ze stronami aplikacji eMieszkaniec.pl oraz PanelMieszkanca.pl są szyfrowane za pomocą kluczy 128 bitowych. Dzięki wykorzystaniu protokołu SSL zapewniana jest poufność i integralność transmisji danych oraz uwierzytelniany jest serwer, z którym następuje połączenie. Szyfrowane połączenia tego typu są wykorzystywane na co dzień m.in. w bankowości internetowej.

Codzienna kopia bezpieczeństwa Twoich danych

To kolejny powód do przejścia na nowoczesne rozwiązania internetowe. Korzystając z aplikacji eMieszkaniec nie musisz martwić się o samodzielne wykonywanie kopii zapasowych, ponieważ są one wykonywane w pełni automatycznie każdej nocy.

Jak jeszcze zabezpieczamy Twoje dane?

Zarówno sposób przechowywania danych jak i architektura przyjęta przez nas w aplikacji eMieszkaniec.pl zapewniają skuteczną kontrolę dostępu oraz najwyższy stopień poufności i integralności danych. Korzystając z oprogramowania dla wspólnot eMieszkaniec.pl masz pewność, że dostęp do Twoich danych będą mieli tylko ci, którzy otrzymają go od Ciebie.

Hasła użytkowników przechowywane w formie zaszyfrowanej

Hasła użytkowników w systemie eMieszkaniec przechowywane są w formie zaszyfrowanej w sposób asymetryczny. W praktyce oznacza to, że nikt poza Tobą nie zna Twojego hasła oraz nie będzie w stanie go odszyfrować. W przypadku zapomnianego hasła, przygotowaliśmy specjalny mechanizm, który umożliwi ustanowienie nowego hasła, jednak wyłącznie użytkownikowi z potwierdzonym adresem email.

Indywidualna baza danych dla każdego Klienta

Każdy zarejestrowany Klient systemu eMieszkaniec.pl posiada indywidualną bazę danych, do której dostęp mają tylko użytkownicy wskazani przez osobę reprezentującą Klienta. Nie ma możliwości nieuprawnionego dostępu do danych. Dodatkowo, dzięki indywidualnej bazie danych, możliwe jest wykonywanie niestandardowych operacji na życzenie Klienta, np. przywrócenie stanu danych na wybrany dzień.

Dostęp użytkowników wyłącznie na podstawie potwierdzonego adresu e-mail

Każdy użytkownik dokonujący rejestracji w portalu eMieszkaniec.pl musi udowodnić, że adres email, którego używa w systemie należy do niego. Bez potwierdzenia adresu email nie uzyska dostępu do żadnych wrażliwych danych. Ty natomiast, jako osoba reprezentująca Klienta, decydujesz kogo zapraszasz do korzystania z systemu nadając mu określone uprawnienia.