O systemie

eMieszkaniec to system, który pomaga sprawnie i komfortowo zarządzać wspólnotą mieszkaniową. Powstał, aby uprościć trudne procesy, a mieszkańcom umożliwić kontakt z zarządcą czy administratorem.

Program dla wspólnot mieszkaniowych
aplikacja dla zarządców

Dla kogo

Stworzyliśmy system dla wspólnot mieszkaniowych, zarządców i biur księgowych. Tych małych i dużych. Działających samodzielnie bądź w zespole. Dla wszystkich tych, którzy pragną ułatwić sobie zarządzanie i księgowość wspólnoty dzięki nowym technologiom.

Doświadczenie

Autorem systemu eMieszkaniec jest marka CURN, która świadczy kompleksowe usługi księgowości wspólnot. Od 2010 roku spółka buduje własny zespół księgowych oraz programistów tworzących system eMieszkaniec. Jest to program, który jest stale rozwijany i na bieżąco odpowiada potrzebom księgowych, zarządców, biur księgowych oraz samych mieszkańców. Dziś z systemu korzysta blisko 1000 wspólnot.

aplikacja do zarządzania wspólnotami
aplikacja CURN eMieszkaniec

Skuteczne rozwiązanie

Praktycy zarządzania nieruchomościami, biorący udział w rozwijaniu oprogramowania eMieszkaniec.pl, skupili się na trzech kluczowych kwestiach:

  • ułatwieniu komunikacji z mieszkańcami,
  • zagwarantowaniu kompletnego oprogramowania ewidencyjnego wspólnoty,
  • stworzeniu nowoczesnego modułu finansowo-księgowego.

Takie rozwiązanie to szereg korzyści dla naszych klientów. Są to trzy najważniejsze elementy programu do zarządzania wspólnotami, które w sposób kompleksowy rozwiązują niedoskonałości innych dostępnych na rynku aplikacji.

Kompleksowy system

Dzięki aplikacji eMieszkaniec, niezależnie skąd pracujesz, masz dostęp do wszystkich niezbędnych danych zarządzanej nieruchomości. W prosty sposób udostępnisz zeskanowane lub sfotografowane dokumenty do księgowania swojemu księgowemu, a mieszkańcom stan ich rozrachunków ze wspólnotą czy uchwałę do głosowania.

W skład aplikacji eMieszkaniec wchodzą następujące moduły:

Wspólnota

Moduł umożliwia prowadzenie ewidencji zasobów wspólnoty: budynków i lokali z udziałami w nieruchomości wspólnej oraz przypisanych do nich właścicieli, a także członków zarządu czy kontrahentów.

Księgowość

Moduł wspomaga prawidłowe rozliczanie wspólnot i właścicieli, umożliwia zautomatyzowane księgowanie naliczeń, wpłat i rozliczeń właścicieli, a także generowanie dokumentów obciążeniowych.

Media

eMieszkaniec umożliwia prowadzenie ewidencji liczników oraz okresowe rejestrowanie ich stanu, a także zautomatyzowane rozliczanie zużycia mediów w lokalach wg różnych kluczy (zużycia na podstawie liczników, metrażu, udziałów, liczby osób czy liczby lokali).

Uchwały

Moduł umożliwia sprawną obsługę procesu podejmowania uchwał we wspólnocie, także z wykorzystaniem głosowania online oraz generowanie imiennych kart do głosowania. Zestaw podjętych, odrzuconych i procedowanych uchwał może być dostępny dla każdego właściciela.

Sprawozdania

Moduł umożliwia generowanie sprawozdań finansowych oraz dokumentów typu bilans czy rachunek zysków i strat, przygotowanych specjalnie pod kątem wspólnot mieszkaniowych.
Dane z poszczególnych modułów są ze sobą połączone, więc w dowolnym momencie można wygenerować potrzebne zestawienia i raporty. 

Dokumenty

Archiwum dokumentów wspólnoty w cyfrowej formie (przechowywanie skanów, zdjęć itp.) z możliwością łatwego ich udostępniania wszystkim lub wybranym mieszkańcom. Do Twojej dyspozycji jest nieograniczona przestrzeń dyskowa na pliki i dokumenty w wersji elektronicznej.

Komunikacja

Moduł pozwalający na automatyczną wysyłkę korespondencji e-mail do właścicieli na ich adresy poczty elektronicznej, zawierającą załączniki PDF z indywidualnymi zawiadomieniami, wezwaniami czy dokumentami naliczeń.

Panel eMieszkańca

Moduł Panelu Mieszkańca umożliwia dostęp właścicieli do e-kartoteki lokali stanowiących ich własność. Mogą oni na bieżąco śledzić swoje rozliczenia czy podjęte uchwały. 

CRM Zarządcy

Panel Zarządcy to punkt wejścia do systemu eMieszkaniec.pl. Z jego poziomu możesz między innymi definiować zarządzane wspólnoty, nadawać poszczególne dostępy oraz zarządzać całym kontem.

Podsumowanie

Obsługa księgowa wspólnot na najwyższym poziomie

Przejrzysty sposób kalkulacji obsługi księgowej w zależności od ilości lokali

Łatwa wymiana dokumentów online z księgową dzięki oprogramowaniu online

Dostęp do oprogramowania gdziekolwiek jesteś i o każdej porze

Możliwość wykupienia dodatkowej asysty specjalistów od aplikacji i księgowości

Możliwość skorzystania ze wsparcia księgowości CURN

Pamiętaj!

Dzięki platformie eMieszkaniec.pl w jednej chwili uwolnisz biurko od papierów, zrezygnujesz z często niedoskonałych i przestarzałych rozwiązań informatycznych, a tym samym znacznie ułatwisz pracę sobie i swoim współpracownikom. Ułatwisz sobie także kontakt i poprawisz komunikację z mieszkańcami i członkami obsługiwanych przez Ciebie wspólnot.