Jak prawidłowo zawiadomić członków wspólnoty o rocznym zebraniu ogółu właścicieli?

paź 2, 2020 | blog | 0 komentarzy

Jak prawidłowo zawiadomić członków wspólnoty o rocznym zebraniu ogółu właścicieli? Na mocy Ustawy a dnia 24.06.1994 r. o własności lokali (t.j. Dz.U. z 2000 r. Nr 80, poz. 903 z późn. zm.) do podstawowych zadań zarządu bądź zarządcy, któremu został powierzony zarząd nieruchomością wspólną należy zwoływanie zebrania ogółu właścicieli nie później niż do końca marca każdego roku. O procedurze zwoływania i przeprowadzania zebrania mówi bliżej art. 30 i następne wspomnianej ustawy (zwana dalej WłLoU).

Aby zwołanie rocznego zebranie było ważne zarząd wspólnoty lub zarządca nieruchomości powinien powiadomić wszystkich właścicieli pisemnie co najmniej na tydzień przed przewidywanym terminem zebrania. Ponadto, w takim zawiadomieniu należy określić dokładny termin, czyli dzień, godzinę i miejsce rozpoczęcia zebrania, porządek obrad (art. 32 ust 1 WłLoU). W zawiadomieniu powinna znaleźć się także treść proponowanych uchwał, sprawozdanie z pracy zarządu/zarządcy z wykonania budżetu. Na pewno nie zaszkodzi, a wręcz pomoże dołączenie do zawiadomienia projektu planu gospodarczego. W ten sposób współwłaściciele w nieruchomości będą mogli dobrze przygotować się do zebrania, co z kolei usprawni jego przebieg.

Jak prawidłowo zawiadomić członków wspólnoty o rocznym zebraniu ogółu właścicieli? Zawiadomienie nie musi być kierowane odrębnie do każdego właściciela lokalu. Można posłużyć się jednym wzorcem i stworzyć listę z pokwitowaniem odbioru tego dokumentu. Podpis właściciela na takiej liście jest równoznaczny z poinformowaniem go o zwołaniu zebrania.

Kategorie